חזון

אנו שואפים ליצור נגרות חדשה, נגרות שהיא מעבר לפס ייצור בלבד: נגרות אמיתית שנעשית מהלב בהשקעה ומתוך אהבה לתהליך היצירה. בתהליך זה אנו מגייסים את זווית הראייה הייחודית לנו שעוזרת לנו ליצור רהיטים מעניינים, מיוחדים ומושקעים – כאלו שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר. רהיט מעשה ידיו של יואב יעניק לכם הנאה רוחנית ושמחה שילוו אתכם מדי יום כשתביטו ברהיט ותשתמשו בו, רהיט עץ שתהיו גאים להראות לחבריכם. יואב מאוד אוהב את העבודה עם החומר, מרגש אותו לקבל פרויקט חדש ומיוחד, לעבד את העץ, לראות את הרהיט קורם עור וגידים, לעצב את צורתו הסופית, ולמסור ללקוח רהיט שממלא אותו בגאווה.

 

תמונה לוידאו 2.jpg

itzuvעיצוב

ממציאים רהיט

בתחילה אתם פונים אלי עם רעיון ראשוני לרהיט, וביחד אנחנו ממציאים רהיט חדש: משלב הסקיצה ועד לשרטוט המוגמר. אנו בוחרים את החומרים המתאימים, סוג העץ, הגימור והפרזול. לבסוף אנו עוברים לנגרייה, שם מתרחש הקסם ונוצר הרהיט שחלמתם עליו.

one pieceone piece

רהיטים ומקוריים

רהיטים מקוריים פרי דימיוני, המבוססים על השראות שונות שצברתי במשך הזמן, חלקן מנגרים אומנים (james krenov) וחלקן מהזמנות מיוחדות שקיבלתי מלקוחות שלקחו אותי למחוזות עיצוביים מעניינים מאוד

nagarut omanנגרות אמן

בהתאמה אישית

עבודות נגרות על פי דרישתכם, תוך דגש על יחס אישי וחם. שיתוף בכל שלבי הפיתוח והעיצוב, מתן ייעוץ בבחירת החומרים הנכונים, החל מבחירת עץ, דרך גימור ועד לפירזול

יתרונות וחסרונות השימוש בפלטות סנדוויץ' בריהוט

טוב, אז כולם אוהבים עץ, כולם רוצים את הרהיט שלהם מ"עץ מלא". גם אני אוהב עץ, ומתחילת דרכי בעולם הנגרות כבר הצהרתי שאני יעבוד רק עם עץ מלא, ולא עם סנדוויצ'ים וקישקושים, זה נועד למפעלי מטבחים מתועשים, ולא לנגריות בוטיק... אז זהו שלא בדיוק.

אי אפשר להתווכח עם איכויות העץ הגושני, (המכונה לפעמים עץ מלא). הוא אותנטי, לא מעובד, יצירת הטבע במצבה המקורי, שמופיעה אצלכם בסלון בצורת פלטת שולחן, או בדלתות הארון, על כל יופיה ותפארתה, ריחה והמגע שלה. אך לכל היתרונות האלה מצטרפת עוד עובדה פשוטה: לטוב ולרע, העץ הגושני, הטבעי, הוא חומר חי שממשיך "לעבוד", דבר שבמקרים מסויימים, כמו בארגז של ארון למשל יכול ליצור בעיה של התכווצות, ועיוותים. כמובן שנגר מקצועי יודע להתמודד עם זה ובונה את הארון בהתאם, אבל יש פתרון נוסף, ופה נכנסות פלטות הסנדוויץ' לתמונה, שבשפה המקצועית נקראות דפים לבודים.

פלטות הסנדוויץ' בנויות משכבות של עץ, המונחות אחת על השניה בצורה של שתי וערב, מה שהופך אותן ליציבות מאוד. בכל מה שקשור למשטחים שרצוי שישארו שטוחים וישרים, כמו מבנה הארון, פלטת שולחן עם הגדלה, וכו', סנדוויץ' עושה את עבודתו נאמנה.

תמיד אפשר לעשות את החזית (דלתות) מעץ, ושם להשקיע את המאמץ, אך בשאר הארון, שמימלא פחות רואים (בייחוד אם הוא בנישה למשל) אפשר לוותר על העץ, ולהשתמש בפלטות, שהשימוש בהן יותר נכון למקרה הזה. חוץ מזה, את פלטת הסנדוויץ' ניתן לקבל בציפוי פורניר, שזו שכבה דקה של עץ (0.4 מ"מ), כך שכלפי חוץ זה יראה כמו העץ של הדלתות.

לסיכום, לא צריך להיבהל משימוש בסנדוויץ', זה ממש לא אומר שהרהיט פחות איכותי, כאשר השימוש בסנדוויץ' נעשה במקומות הנחוצים ומשיקולים מקצועיים.

קצת על יואב

מאז שאני זוכר את עצמי עסקתי ביצירה ועשיה, בכל מיני תחומים; בין אם בציור, בניה או כתיבה. עשיתי תואר ראשון בפילוסופיה ועבדתי בתור קריאייטיב במשרד פרסום.

 

את הנגרות התחלתי כתחביב, וגיליתי עולם שלם ומרתק, ששאב אותי לתוכו לגמרי. עולם של דיוק ויצירה, של מיומנות ולמידה, של יושרה והתמדה, ומעל הכל עולם של אהבה לעץ ולעבודה איתו. בשלב מסוים החלטתי לעזוב את עבודתי במשרד הפרסום ולהתעסק בנגרות באופן בלעדי, ולקחת את זה עד הסוף. התחלתי לעבוד בנגריה לעיצוב תפאורה בתור שוליה ובמקביל עשיתי קורס של נגרות אומן בצפון הארץ (נתן ונטהוף). בהמשך עשיתי את קורס הנגרות של משרד העבודה (שנמשך שנה) וחזרתי לשוק העבודה כנגר מקצועי, ולאחר תקופה בה עבדתי בנגריות שונות, החלטתי לפתוח את נגריית הסטודיו שלי, בה אני יוצר רהיטים פרי דימיוני, לצד רהיטים על פי הזמנה. כולם נעשים מתוך אהבה והתעמקות, ומתוך צורך ליצור וללמוד. אלו רהיטים שנוצרים בעשיה לשמה.

 

yoavנולד ב 1981, נשוי לחגית ואב לאביתר יסמין ואשר. תחביבים: מסעות, פילוסופיה, איור ופיצה.

 

icon avoda mukpedetעבודה מוקפדת

עבודות העץ נעשות בתשומת לב ודייקנות מרבית. אני רוכש כבוד גדול לעבודת כפיים והדייקנות והירידה לפרטים הקטנים חשובה לי מאוד.

 

icon eihut humarimאיכות חומרים

השימוש בחומרי גלם איכותיים הוא מכריע על מנת להשיג רהיט ברמה הגבוהה ביותר ולשמירה על אריכות ימיו. היכרות מעמיקה עם החומרים השונים ויתרונותיהם תביא לרהיט איכותי.

 

icon kelim tecknologyכלים וטכנולוגיה

בעבודתי אני משלב בין מיטב כלי העבודה של העולם המסורתי לבין מכונות מודרניות ומדויקות, ומנצל את הטוב שבשני העולמות כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

icon shita masortitשיטה מסורתית

את מקצוע הנגרות התחלתי כתחביב, מה שאומר שאני אוהב את מה שאני עושה, ולכן בחרתי לעסוק בנגרות קלאסית, בעזרת שיטות מסורתיות שמכבדות את תהליך העבודה, שמתייחסות אליו כאל העיקר ומתעמקות בו.