במאמר זה אני רוצה לחרוג קצת מעולם הנגרות הטכני גרידא, ולדבר על מה שמסביב, על התהליך האישי שאני עברתי בעולם הנגרות, ועל המימוש העצמי שלי ביחס לשאיפותי והחלומות שלי.

מאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי ליצור. אהבתי להתחבר למקום הזה שבו אני ממציא, נותן דרור ליצירתיות שבי, ונהנה ממה שקורה בתהליך. אהבתי לצייר, לבנות ולהמציא. בילדות המוקדמת זה בא לידי ביטוי בציור וכתיבה, בנערות זה סבב סביב שיפוץ אופנועים ובניית רמפות ובתים מעץ, ובבגרותי זה התחיל להתמקד סביב הנגרות ופיתוח מיומנות עבודת היד.

בשלב מסוים גיליתי את מי שהפך לגורו שלי בתחום, ג'יימס קרנוב, נגר אומן מאבני הדרך בתחום, שהביא את הנגרות הגבוהה (fine woodworking) לכדי שלמות, הן במעשה והן בתאוריה- בסדרת ספרים טכניים-פילוסופיים אודות הנגרות הזו שכתב. אין מה לומר, נשביתי בקסם מלאכת היד הזו, ללא דרך חזרה.

בעודי עובד במשרה נחשקת ומתגמלת כקריאייטיב במשרד פרסום, כשעתיד מבטיח לפני, ותחביב הנגרות (אהבתי האמיתית) ברקע, הגעתי לצומת דרכים: מחד, הייתה לי עבודה "שווה" ויצירתית, אך שלא התחברתי אליה באמת, ומאידך תחביב הנגרות שלקח אותי למקומות הכי גבוהים של הנאה וסיפוק. חששתי מאוד להפוך את התחביב למקצוע, מכך שזה יהפוך לסיזיפי ומושפע משיקולים כלכליים ויוציא לי את החשק והאהבה לתחום.בשלב מסוים קיבלתי החלטה: אני רוצה לעסוק במה שאני אוהב. רק משם תצמח הצלחה אמיתית, הן במישור האישי, וכפועל יוצא גם במישור העיסקי/ כלכלי.

החלטתי שאני הולך על זה עד הסוף, ואלחם בכל כוחי להמשיך לעסוק בזה באופן שאני רואה לנכון, ולא להיסחף אחרי מה שנוח או מקובל, או אחרי מה שכלכלי יותר. אני הולך לעסוק בנגרות אמיתית, ובאמצעות מאמץ ונחישות אמצא את הדרך לעשות זאת.במשרד הפרסום (שהשקיעו בטיפוחי לא מעט משאבים) היו מאוד מופתעים מהחלטתי לעזוב ולהפוך לנגר. אך מאוד פירגנו כי ידעו שזה החלום שלי.

מאז התחלתי במסע מפרך וקשה של ביסוסי כנגר אומן, שכלל עבודה קשה לצד לימודים, גמישות ופתיחות לעולם הזה- בתוך המציאות בה אני חי. למעשה הייתי צריך לפצח את האופן שבו אני יביא את הנגרות המיוחדת שאותה אני אוהב, לקהל ישראלי שלא בהכרח מכיר או יודע אם הוא רוצה בה.כיום אני נמצא בשיאו של התהליך הזה, עם נגריה משלי, עם כברת דרך מאחורי, וכברת דרך עוד יותר גדולה לפני.

אני ממשיך ללכת קדימה אחרי החלום, וצעד אחרי צעד מתאים את החלום למציאות, ותוך כדי ממציא את עצמי ומבין מה יש לי לתת בתוך מערכת היחסים הזו שביני ובין האנשים אותם אני פוגש.ללכת אחרי החלום זה הדבר הכי יפה וכיפי אך גם הכי קשה.

כי כשהולכים אחרי החלום, זה בעצם אומר להמשיך לחלום אבל לא במיטה הפרטית מתחת לפוך בחדר החמים, אלא לקחת את החלום החוצא לרחוב, לאנשים. ולהפוך חלום למציאות, זו כאמור משימה לא פשוטה, אך בטוח ששווה את הכל.

 

icon avoda mukpedetעבודה מוקפדת

עבודות העץ נעשות בתשומת לב ודייקנות מרבית. אני רוכש כבוד גדול לעבודת כפיים והדייקנות והירידה לפרטים הקטנים חשובה לי מאוד.

 

icon eihut humarimאיכות חומרים

השימוש בחומרי גלם איכותיים הוא מכריע על מנת להשיג רהיט ברמה הגבוהה ביותר ולשמירה על אריכות ימיו. היכרות מעמיקה עם החומרים השונים ויתרונותיהם תביא לרהיט איכותי.

 

icon kelim tecknologyכלים וטכנולוגיה

בעבודתי אני משלב בין מיטב כלי העבודה של העולם המסורתי לבין מכונות מודרניות ומדויקות, ומנצל את הטוב שבשני העולמות כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

icon shita masortitשיטה מסורתית

את מקצוע הנגרות התחלתי כתחביב, מה שאומר שאני אוהב את מה שאני עושה, ולכן בחרתי לעסוק בנגרות קלאסית, בעזרת שיטות מסורתיות שמכבדות את תהליך העבודה, שמתייחסות אליו כאל העיקר ומתעמקות בו.