יתרונות וחסרונות השימוש בפלטות סנדוויץ' בריהוט

טוב, אז כולם אוהבים עץ, כולם רוצים את הרהיט שלהם מ"עץ מלא". גם אני אוהב עץ, ומתחילת דרכי בעולם הנגרות כבר הצהרתי שאני יעבוד רק עם עץ מלא, ולא עם סנדוויצ'ים וקישקושים, זה נועד למפעלי מטבחים מתועשים, ולא לנגריות בוטיק... אז זהו שלא בדיוק.

אי אפשר להתווכח עם איכויות העץ הגושני, (המכונה לפעמים עץ מלא). הוא אותנטי, לא מעובד, יצירת הטבע במצבה המקורי, שמופיעה אצלכם בסלון בצורת פלטת שולחן, או בדלתות הארון, על כל יופיה ותפארתה, ריחה והמגע שלה. אך לכל היתרונות האלה מצטרפת עוד עובדה פשוטה: לטוב ולרע, העץ הגושני, הטבעי, הוא חומר חי שממשיך "לעבוד", דבר שבמקרים מסויימים, כמו בארגז של ארון למשל יכול ליצור בעיה של התכווצות, ועיוותים. כמובן שנגר מקצועי יודע להתמודד עם זה ובונה את הארון בהתאם, אבל יש פתרון נוסף, ופה נכנסות פלטות הסנדוויץ' לתמונה, שבשפה המקצועית נקראות דפים לבודים.

פלטות הסנדוויץ' בנויות משכבות של עץ, המונחות אחת על השניה בצורה של שתי וערב, מה שהופך אותן ליציבות מאוד. בכל מה שקשור למשטחים שרצוי שישארו שטוחים וישרים, כמו מבנה הארון, פלטת שולחן עם הגדלה, וכו', סנדוויץ' עושה את עבודתו נאמנה.

תמיד אפשר לעשות את החזית (דלתות) מעץ, ושם להשקיע את המאמץ, אך בשאר הארון, שמימלא פחות רואים (בייחוד אם הוא בנישה למשל) אפשר לוותר על העץ, ולהשתמש בפלטות, שהשימוש בהן יותר נכון למקרה הזה. חוץ מזה, את פלטת הסנדוויץ' ניתן לקבל בציפוי פורניר, שזו שכבה דקה של עץ (0.4 מ"מ), כך שכלפי חוץ זה יראה כמו העץ של הדלתות.

לסיכום, לא צריך להיבהל משימוש בסנדוויץ', זה ממש לא אומר שהרהיט פחות איכותי, כאשר השימוש בסנדוויץ' נעשה במקומות הנחוצים ומשיקולים מקצועיים.

 

icon avoda mukpedetעבודה מוקפדת

עבודות העץ נעשות בתשומת לב ודייקנות מרבית. אני רוכש כבוד גדול לעבודת כפיים והדייקנות והירידה לפרטים הקטנים חשובה לי מאוד.

 

icon eihut humarimאיכות חומרים

השימוש בחומרי גלם איכותיים הוא מכריע על מנת להשיג רהיט ברמה הגבוהה ביותר ולשמירה על אריכות ימיו. היכרות מעמיקה עם החומרים השונים ויתרונותיהם תביא לרהיט איכותי.

 

icon kelim tecknologyכלים וטכנולוגיה

בעבודתי אני משלב בין מיטב כלי העבודה של העולם המסורתי לבין מכונות מודרניות ומדויקות, ומנצל את הטוב שבשני העולמות כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

icon shita masortitשיטה מסורתית

את מקצוע הנגרות התחלתי כתחביב, מה שאומר שאני אוהב את מה שאני עושה, ולכן בחרתי לעסוק בנגרות קלאסית, בעזרת שיטות מסורתיות שמכבדות את תהליך העבודה, שמתייחסות אליו כאל העיקר ומתעמקות בו.