הגיגים על סוגי עצים והתאמתם לרהיט

מאז שאני בן 20 בערך (כיום סוגר 37 חורפים) אני בתהליך ירידה למציאות.

בעזרתם האדיבה של כל הסובבים אותי; אלה שאכפת להם ממני, או סתם חכמולוגים. בהתחלה זה עיצבן אותי, אחר כך זה אתגר אותי, ורק אתמול, בסדנת ניהול עסקים שנכחתי בה נפל לי האסימון. אחרי שהמרצה דיבר על זה בדרך זו או אחרת במשך 20 שעות הקורס.

מה זו לעזאזל הירידה למציאות הזאת? ומה הקשר שלה לנגרות או לעץ?? מיד...

להמשך קריאה

כי לפעמים זה יותר מרק רהיט

יש עבודות שהן יותר מעיצוב אסטתי או מתוחכם, עבודות שהן מעבר לפונקציונאליות של הרהיט, כמו במקרה הזה שנתבקשתי ליצור את
"דוכן השוק" הזה, לטובת סביבה לימודית, בבי"ס מקסים בדרום, בעיצובה של לירן גדות.
הידיעה שזה הולך לשמש ככלי חינוכי וטיפולי לילדים קטנים שמה אותי במקום אחר, היא נתנה לי חופש יצירתי, וחדווה כזו, אולי אפילו ילדית.. ואני מרגיש שכך גם יצאה התוצאה.
אשמח לקחת את הרהיט שלכם למקום המיוחד שלו!

 יואב הרשקו נגרות בעשיה לשמה// ליעוץ והזמנות 050-2160706

 

על תהליכים אישיים ומימוש עצמי

במאמר זה אני רוצה לחרוג קצת מעולם הנגרות הטכני גרידא, ולדבר על מה שמסביב, על התהליך האישי שאני עברתי בעולם הנגרות, ועל המימוש העצמי שלי ביחס לשאיפותי והחלומות שלי. מאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי ליצור. אהבתי להתחבר למקום הזה שבו אני ממציא, נותן דרור ליצירתיות שבי, ונהנה ממה שקורה בתהליך. אהבתי לצייר, לבנות ולהמציא. בילדות המוקדמת זה בא לידי ביטוי בציור וכתיבה, בנערות זה סבב סביב שיפוץ אופנועים ובניית רמפות ובתים מעץ, ובבגרותי זה התחיל להתמקד סביב הנגרות ופיתוח מיומנות עבודת היד...

להמשך קריאה

יתרונות וחסרונות השימוש בפלטות סנדוויץ' בריהוט

טוב, אז כולם אוהבים עץ, כולם רוצים את הרהיט שלהם מ"עץ מלא". גם אני אוהב עץ, ומתחילת דרכי בעולם הנגרות כבר הצהרתי שאני אעבוד רק עם עץ מלא, ולא עם סנדוויצ'ים וקישקושים, זה נועד למפעלי מטבחים מתועשים, ולא לנגריות בוטיק... אז זהו שלא בדיוק. אי אפשר להתווכח עם איכויות העץ הגושני, (המכונה לפעמים עץ מלא). הוא אותנטי, לא מעובד, יצירת הטבע במצבה המקורי, שמופיעה אצלכם בסלון בצורת פלטת שולחן, או בדלתות הארון, על כל יופיה ותפארתה, ריחה והמגע שלה. אך לכל היתרונות האלה מצטרפת עוד עובדה פשוטה: לטוב ולרע...

להמשך קריאה

ומה שבינהם...

כשאתם בונים או משפצים, או סתם מתעדכנים ברהיט חדש שאתם צריכים, יש לכם המון החלטות שצריך לקבל בדרך;
עיצוב, חומרים, גימור, גוון, מימדים, פרזול וכך הלאה...
לפעמים הדברים ברורים יותר ולעיתים פחות, אבל תמיד יש דילמות,
ולא כולנו ניחנו בכושר החלטה של מפקד קומנדו בפעולה.

להמשך קריאה

שימוש בכלים ידניים לעומת מכונות.

בנגרות איכותית, מסורתית, יש איזו פרדיגמה של שימוש בכלים ידניים בלבד. הרי זו לכאורה מהותו של ייצור אישי, בוטיקי, אומנותי וכו'. אני בעצמי נמשכתי לעולם הנגרות בגלל הכלים הידניים והעבודה בהם. ריתקה אותי צבירת המיומנות הידנית, פיתוח הקשר בין היד לעין, והשארת החותם, ממש כמו לצייר. מכונות תמיד הצטיירו בעיני כמשהו תעשייתי, שנועד לפסי ייצור ולא לעבודת אומן. במהלך עבודתי, למדתי וחוויתי משהו קצת שונה. כל הדברים שציינתי בפסקה הראשונה הם נכונים, אך עם סייג אחד, הם לא חד משמעיים, במציאות הממשית...

להמשך קריאה

הגיגים על סוגי עצים והתאמתם לרהיט

עצים זה דבר נפלא ומגוון ביותר, הן בפנימיותם (חוזק, מבנה ומשקל) והן בחיצוניותם (צבע, טקסטורה, ריח ומגע) לצערינו הרב, בארצנו הקטנטונת ההיצע הוא די מוגבל, וגם מהמעט שישנו המחירים הם בשמיים, בין השאר גם כתוצאה של עלויות ייבוא וכו. ככה שמה שנשאר לנו, הקיים בארץ ובמחירים סבירים מסתכם במבחר די מצומצם. בפוסט זה אעביר סקירה קצרה של סוגים אלו, ולאו דווקא מהפן האינפורמטיבי המובהק (אותו תוכלו למצוא בקלי קלות בוויקיפדיה) אלא מהפן האישי, של איך אני תופס את העצים הללו, מתוך ניסיוני וטעמי שבמקרים מסויימים, כמו בארגז של ארון...

להמשך קריאה

 

icon avoda mukpedetעבודה מוקפדת

עבודות העץ נעשות בתשומת לב ודייקנות מרבית. אני רוכש כבוד גדול לעבודת כפיים והדייקנות והירידה לפרטים הקטנים חשובה לי מאוד.

 

icon eihut humarimאיכות חומרים

השימוש בחומרי גלם איכותיים הוא מכריע על מנת להשיג רהיט ברמה הגבוהה ביותר ולשמירה על אריכות ימיו. היכרות מעמיקה עם החומרים השונים ויתרונותיהם תביא לרהיט איכותי.

 

icon kelim tecknologyכלים וטכנולוגיה

בעבודתי אני משלב בין מיטב כלי העבודה של העולם המסורתי לבין מכונות מודרניות ומדויקות, ומנצל את הטוב שבשני העולמות כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

icon shita masortitשיטה מסורתית

את מקצוע הנגרות התחלתי כתחביב, מה שאומר שאני אוהב את מה שאני עושה, ולכן בחרתי לעסוק בנגרות קלאסית, בעזרת שיטות מסורתיות שמכבדות את תהליך העבודה, שמתייחסות אליו כאל העיקר ומתעמקות בו.